30.03.14

Soome, Levi 2014

12.03 Kolmapäev

Hakkasime hommikul juba kell 5 kodust liikuma, et kella 8ks laeva peal olla ja Soome poole sõitma hakata. Laevas enamuse ajast magasime, jõhker väsimus oli kõigil. Kui olime Helsingisse jõudnud, võis 13tunnine sõit Põhja-Soome, Levisse alata. See oli ikka päris karm. Esimese kahe tunniga olid kõik kohad nii haiged ja valusad ja kopp oli ees. Vahepeal oli ilge jama ka, kuskilt bensiini võtta ei saanud ja sada jama. Aga ületasin teist korda elus põhjapolaarjoone, juhhei. Igatahes kella 12 ajal öösel jõudsime kohale ning siis hakkas järgmine jama pihta- me ei leidnud oma maja üles. Pooletunnise otsimise peale siiski leidsime, tassisime oma asjad majja ja pakkisime lahti. Naljakas oli see, et kuskil 300km enne Levi ei olnud veel tilkagi lund, lootus hakkas juba vaikselt kaduma, et äkki ei saagi mäele minna, vaid peame terve nädal majas kopitama. Õnneks siiski Levis oli mõnus paks lumi :)


13.03 Neljapäev

Magasime ennast neljapäeval korralikult välja. Ärkasime poole 12 ajal ja sõime hommikust. Käisime uudistamas mäe juures ka ja ostsime huskypargi piletid ära. Väga ulme lumetorm oli ka neljapäeval seal, mõnus lai lumesadu. Õhtul tegime sauna ja värki. Teist õhtut juba naersime seda ka, et me Kertuga nagu kaks vanainimest, üks võtab rauarohtu iga õhtu ja teine mõõdab vererõhku :D:D






14.03 Reede

Reedel käisime esimest päeva mäel. Väga mõnusad laskumised on seal ja neid nii palju ka, et ülimõnus on seigelda seal igalpool, aga ühendusteed olid suht pasad jälle, lauduritel raske liigelda seal, aga muidu võib superrahule jääda. Käisime Kertuga kuskil puude vahel ka sõitmas jälle, nagu meil iga aasta kombeks on, haigelt mõnus pehme lumi on seal, lemmikkoht sõitmiseks. Kuna üle aasta aja esimest korda sõitsime, siis jalad olid kõigil päris läbi aga niiii mõnus! Ma ikka tohutult armastan lumelauatamist, super asi. Lihtsalt love. Õhtul käisime saunas ka jälle. Nii mõnus on peale mäelt tulemist kuuma sauna istuda. Pärast tegime veel kaminasse tule, jõime šampust ja sõime tarretist vahukoorega emakeelepäeva puhul. Kell kukkus pool 9, siis me otsustasime Kertuga, et oleme jube vösinud, läksime voodisse raamatut lugema ja siis tuttu.
enne mäele minekut


 lauaga sõbrapilti
 ja peale mäelt tulemist, väsinud ja õnnelikud

15.03 Laupäev

Laupäeval olime päris pikalt mäel, esimesed vigastused saime ka ja tore olla, aga see käib kõik ühe korraliku suusareisi juurde, nii, et ei ole hullu midagi. Pean mainima, et Levi on ikka väga mõnus koht, kuhu lauatama tulla, aga kahju ainult, et see Helsingist nii kaugel on, piin on sõita. Käisime esimest korda siin toidupoes ka, väga hullud hinnad ikka. Õhtul jälle saun ja vaatasime Riskikuler 2'te ka. Pean mainima veel, et haigelt ilus ilm oli terve päev. Päike siras taevas ja lumi sillerdas, nii mõnna.





 kuskil Kertuga passimas jälle :D








16.03 Pühapäev

Pühapäeval oli veel ilusam ilm kui laupäeval, nii super, täiega vedas ikka ilmadega meil. Sõitsime hommikul Ylläsele ka (teine suusakeskus, mis levist kuskil 30km vist oli) ja plaanisime seal terve päev olla, kuid seal mägedes oli väga hull tuul ja megakülm, nii, et otsustasime peale paari laskumist juba Levisse tagasi minna. Seal sõitsime õhtuni välja. Passisime Kertuga jälle koguaeg igalpool metsas puude vahel, nii mõnus lihtsalt paksu lume sees sõita ja puude vahel põigelda just sinna, kuhu ise tahad. Peale mäel käimist käisime korraks poes ka, siis emps avastas, et tal on telefon kadunud. Peale pikka otsimist saime peamajast selle siiski kätte. On ikka häid inimesi olemas, keegi leidis mäelt ja viis sinna. Veel lahedam oli see, et selle andis meile teenindaja, kes oli eestlane jeee
super vaade lihtsalt
 üks väike killuke Levi laskumistest

 iga-aastane traditsioon- peale viimast laskumist niisama lauaga kelgutamine :D:D::D:D


17.03 Esmaspäev

Esmaspäeval oli kõige ilusam ilm, mis meie sealoleku ajal oli. Taevas polnud ühtegi pilve ja päike soojendas mõnusalt. Kerge pannkoogihommiku tegime ka, küpsetasime Kertuga pannkooke. Hiljem sõitsime Huskyparki. Ootused olid suuremad, aga tuus oli ikka, kutsud olid nii armsad. Üks armas põhjapõder oli ka seal, kes musi ei tahtnud teha. Pärast sõitisme niisama ringi ja käisime kahes põhjapõdrafarmis ka, söötsime põtru samblaga ja nii armas oli, tegime pilte. Õhtul käisime poes ja imestasime jälle hindade üle, ulme.





 see totu husky ei tahtnud minuga pilti teha, keeras alati tagumiku ette :D











18.03 Teisipäev

Käisime põhjapõtradega sõitmas, suht mõttetu oli sellise raha eest aga nad olid nii nummid. Pärast käisime ostsime suveniire ja koristasime, pakkisime asju. Nii kurb oli asju pakkida, üldse ei viitsinud koolile ja asjadele mõelda veel, aga samas igatsesin Kevinit ja Sofit niiiii väga. Igatahes sain kohustusliku kirjanduse raamatu ka läbi 3 õhtuga, lebo.


19.03 Kolmapäev

Kojumineku päev, jee. Kell 7 hommikul hakkasime sõitma, siis oli 32 külmakraadi, väga hull, õigel ajal tulime ära. Pull oli see ka, et tulles ei olnud ju 300km Levist veel täppigi lund ja Levis oli megapaks lumi, aga kui nüüd kodu poole sõitsime, siis oli igalpool tee peale selline lumetorm, et jube kohe. Igatahes jõudsime ilusti laeva peale, siis läksime suhteliselt kohe sööma. Ulme rootsi laud oli seal, sõime suhteliselt lõhki ennast ja siis surime pärast. Siis käisime poes ja siis hakkasime juba jõudma ka. Tundpool veel sõitu ja olime kodus. Peale iga reisi saan ikka aru, et reisida on super, aga oma kodu ja oma voodi on ikka kõige paremad :)




 juba kell 7 hommikul olime värsked ja ilusad

Igatahes jah, olen jälle meie suusareisiga väga rahul! Nii tore ja mõnus oli :)